Dlaczego warto z nami współpracować?

Działamy nieprzerwanie od 1992 roku, świadcząc profesjonalne usługi w zakresie oprawy obrazów, luster oraz pozłotnictwa. W naszej pracy szczególną wagę przywiązujemy do jakości oferowanych produktów i usług. W naszej ofercie posiadamy również kompleksową obsługę i konsultacje w zakresie doboru ram, luster oraz aranżacji ścian.

Transport obrazów

Obrazy olejne często dekorują nasze wnętrza i chociaż nie są to obrazy autorstwa Picassa czy Matissa, towarzyszą nam w codziennym dniu tworząc atmosferę naszego wnętrza. Często nasze ściany zdobi obraz malowany przez znajomego artystę, obraz zakupiony podczas podróży, zdjęcia z ostatniego urlopu czy portrety naszych dzieci lub wnuków. Wszystkie te rodzinne pamiątki mogą ulec zniszczeniu, dlatego dbanie o dzieła sztuki należy zacząć juz w momencie jego nabycia oraz transportu do domu. Galerie oraz muzea mają starannie opracowane procedury dotyczące przewożenia dzieł sztuki, jednak my skazani jesteśmy na naszą intuicję i doświadczenie. Dla wszystkich osób stawiających pierwsze kroki jako kolekcjonerzy, dekoratorzy czy poprostu dla osób chcących bezpiecznie przewieźć dzieło sztuki do domu, proponujemy kilka naszych porad.

transport
Zawsze nalezy pamiętać, iż pogoda podczas przewożenia obrazów moze nas zaskoczyć i zmienić się z pięknej słonecznej w obfity deszcz. Staraj się zawsze pamiętać, iż lepiej jest sprawdzić prognozę pogody przed transportem. Obrazy olejne powinne być zapakowane w całości z ramą. Pierwszą wewnętrzną warstwą stykającą się bezpośrednio z obrazem powinnien stanowić miękki papier bibułkowy, a dopiero następna warstwa zewnętrzna powinna zabezpieczać obraz przed wilgocią, różnicami temperatur oraz wstrząsami. Jako warstwę zewnętrzną możemy stosować folię komórkową zwaną powszechnie bąbelkową. Należy jednak pamiętać, aby zawsze warstwa pęcherzyków była na zewnątrz opakowania. Ta strona folii jest bowiem stroną zabezpieczającą nasz obraz. Folia nie powinna bezpośrednio dotykać ram wykonanych tradycyjnymi technikami pozłotniczymi, gdyż pozostawia ona ślady na pozłocie. Folia bąbelkowa nie może służyć do przechowywania obrazów przez długi okres czasu, bowiem brak wentylacji w opakowaniu może spowodować wzrost wilgoci i przyczynić się do rozwoju mikroflory wewnątrz opakowania. Szkło w obrazach powinno być zapezpieczone podczas przewożenia, poprzez naklejenie na powierzchni szkła taśmy samoprzylepnej. W przypadku pęknięcia szkła powstrzyma ona kawałki szkła i zabezpieczy powierzchnię zdjęcia lub obrazu przed porysowaniem i uszkodzeniem. Taśmę należy usunąć zaraz po transporcie w miejsce docelowe.


Zawsze pamiętajmy o przenoszeniu obrazu dwoma rękami i sprawdzeniu czy droga transportu będzie łatwa do pokonania. Przy dużych rozmiarach lepiej prosić o pomoc przyjaciół i znajomych. Jeżeli jesteś już gotowy do przewiezienia swojego obrazu, postaraj się znaleźć najlepsze miejsce do jego ekspozycji. Nie zapomnij wkrótce odwiedzić naszej strony, gdzie zamieścimy dalszy ciąg naszych porad: gdzie i jak powiesić obraz.