Dlaczego warto z nami współpracować?

Działamy nieprzerwanie od 1992 roku, świadcząc profesjonalne usługi w zakresie oprawy obrazów, luster oraz pozłotnictwa. W naszej pracy szczególną wagę przywiązujemy do jakości oferowanych produktów i usług. W naszej ofercie posiadamy również kompleksową obsługę i konsultacje w zakresie doboru ram, luster oraz aranżacji ścian.

Dobra jakość oprawy obrazów, rysunków, grafik i zdjęć zapewnia skuteczna ochronę przez następne lata.

Oprawa obrazów poprawia nie tylko estetykę odbioru dzieła sztuki, ale przede wszystkim pełni funkcję ochronną przed światłem, zmianami temperatury, wilgotności i zanieczyszczeniami środowiska. Korzystamy z najnowyszch materiałów w dziedzinie produkcji ram, kartonów do passe-partout oraz technologii szkła. Wszystkie używane przez nas materiały są stosowane w muzeach, galeriach oraz polecane przez konserwatorów dzieł sztuki i określane standardami muzealnymi. Oznacza to, że kartony używane przez nas w naszej pracowni do wykonania passe-partout są bezkwasowe i wykonane z włókien mas szmacianych.

transport
Naszym podstawowym szkłem jest szkło float o grubości 2 mm posiadające idealnie gładką, pozbawioną zniekształceń powierzchnie oraz 2 mm szkło float o charakterze antyrefleksyjnym. Oferujemy również szkło antyrefleksyjne z dodatkowym filtrem UV blokującym 98% szkodliwych promieni ultrafioletowych, które często określane jest szkłem muzealnym. Dodatkowo używamy nietłukącego się szkła akrylowego zwanego plexiglasem. Ze względu na jego właściwości elektrostatyczne nie polecamy go do opraw pasteli i rysunków węglem. Pracownia oferuje usługi oczyszczania obrazó i ram. Odwracalność zabiegów konserwatorskich jest podstawową zasadą naszej praktyki konserwatorskiej. Oferujemy bezpłatne porady konserwatorskie podczas spotkania z naszymi konserwatorami zabytków.